ОХМАТІВСЬКА ГІМНАЗІЯ БАШТЕЧКІВСБКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Наша гімназія, як свідчать старожили, з’явилась на початку ХХ століття. Це була церковно-приходська школа, що мала два класи, а навчав грамоти дітей дяк. Розташована вона була на лівому березі річки Бурти, котра впадає у Гірський Тікич. Ця школа працювала до 1923 року. У 1912 році за рішенням Земської управи в селі Охматів було розпочато будівництво нової школи. Вперше за її парти сіли учні в далекому 1914 році. На той час це була велика, простора школа, в якій навчались діти з 1-го по 5-й клас. Школу відвідували діти з навколишніх сіл, зокрема з Нової Греблі, Сорокотяги, Вороного. Дітей було багато, а тому молодші діти (1-3 клас ) навчались у так званій «початковій школі», що розміщувалась у хаті поблизу магазину кооперативної торгівлі, розташованого біля дороги, що сполучає Жашків та Черкаси.

/Files/images/11111-.jpg

Тривалий час школу очолював Дмитро Прилипа. У 1927 році відкрито ще два навчальних класи і школа стала семирічкою. Після перемоги над нацистами школа під керівництвом Бражевського Трифона Васильовича відновила навчання дітей, адже життя продовжувалось. Незабаром директором семирічної школи став Гацанюк Кузьма Семенович. Після нього керували педагогічним колективом Футурянський Євген Якович, Олійник Зінаїда Онуфріївна, Олійник Степан Тодосійович, який незмінно очолював її більше 30 років.

Нове двоповерхове приміщення Охматівської загальноосвітньої школи збудовано в 1968 році. Школа стала восьмирічною. Вона має 11 класних кімнат і розрахована на 320 учнів. За період навчання з 1968 по 2005 рік з стін школи було випущено 1896 учнів, з них - 82 відмінники.

Значна кількість випускників працює в галузі освіти, медицини, сільському господарстві, промисловості, юриспруденції. Чимало випускників досягли значних успіхів. У свій час у школі Кудерським Яковом Станіславовичем та Кудерською Настею Федорівною була створена музейна кімната Бойової та трудової Слави села. За клопотанням педагогічного колективу, а також жителів села Охматів Постановою Ради Міністрів від 15 листопада 1988 року Охматівській неповній середній школі присвоєне ім'я Героя Радянського Союзу Боброва Федора Олександровича - командира 42 гвардійської стрілецької дивізії, яка визволяла наше село від німецько-фашистських загарбників.

Охматівська гімназія

Миру, 2, с.Охматів